2. division - Forår 2019, Kvalifikationsspil

Kamp.nr. Dato Tid Hjemmehold Udehold Spillested Resultat
730679 22-04-2019 14:00 FC Sydvest 05 Tønder Avarta BankParken Tønder 1-1
730683 28-04-2019 13:00 Avarta Frem Espelundens Idrætsanlæg 1-3
730690 04-05-2019 14:00 Odder Avarta Spektrum Odder 4-1
730696 12-05-2019 13:00 Avarta Vejgaard B Espelundens Idrætsanlæg 2-0
730703 19-05-2019 15:00 Slagelse B&I Avarta Slagelse Stadion 1-1
730710 22-05-2019 19:00 Hillerød Fodbold Avarta Hillerød Stadion 0-0
730712 24-05-2019 19:00 Avarta Skovshoved IF Espelundens Idrætsanlæg 2-1
730723 01-06-2019 14:00 Dalum IF Avarta Lars R. Jacobsen Park. 3-5
730727 10-06-2019 13:00 Avarta Marienlyst Espelundens Idrætsanlæg 3-0
730734 15-06-2019 14:00 Tarup/Paarup IF Avarta Home Tarup Park 2-3
730739 22-06-2019 14:00 Avarta Kjellerup IF Espelundens Idrætsanlæg 6-0

2. Division, Pulje 2

Kamp.nr. Dato Tid Hjemmehold Udehold Spillested Resultat
832089 05-08-2018 13:00 Avarta AB Glostrup Idrætspark 0-1
832095 11-08-2018 15:00 Brønshøj Avarta Tingbjerg I P 4-3
832101 19-08-2018 13:00 Avarta Middelfart Glostrup Idrætspark 0-1
832108 22-08-2018 18:00 Slagelse B&I Avarta Slagelse Stadion 2-0
832325 26-08-2018 13:00 Avarta B 93 Glostrup Idrætspark 0-1
832331 01-09-2018 14:00 Marienlyst Avarta Marienlystcentret 1-4
832353 16-09-2018 13:00 Avarta Vanløse Espelundens Idrætsanlæg 0-1
832347 19-09-2018 19:00 HIK Avarta Gentofte Sportspark Opv. kunst 2-0
832358 22-09-2018 13:00 Skovshoved IF Avarta Skovshoved I P 0-1
832365 30-09-2018 13:00 Avarta Frem Espelundens Idrætsanlæg 0-0
832373 06-10-2018 14:00 Hillerød Fodbold Avarta Hillerød Stadion 1-1
837070 14-10-2018 13:00 Avarta Slagelse B&I Espelundens Idrætsanlæg 1-0
837967 20-10-2018 14:00 Middelfart Avarta Middelfart Stadion 1-2
837988 28-10-2018 13:00 Avarta Marienlyst Espelundens Idrætsanlæg 1-1
838096 03-11-2018 13:00 Avarta HIK Espelundens Idrætsanlæg 5-1
838102 10-11-2018 14:00 Vanløse Avarta Vanløse IP. Opvisn. 1-1
838105 10-03-2019 10:30 Avarta Brønshøj Espelundens Idrætsanlæg 2-2
838187 17-03-2019 15:00 AB Avarta Gladsaxe Stadion 1-1
838189 24-03-2019 13:00 Avarta Skovshoved IF Espelundens Idrætsanlæg 2-1
838197 30-03-2019 14:00 Frem Avarta Valby IP, Stadion 1-0
838201 06-04-2019 14:00 Avarta Hillerød Fodbold Espelundens Idrætsanlæg 2-3
838206 13-04-2019 14:00 B 93 Avarta Kunst, B93 4-3

2. division - Stilling pulje 2

 

K V U T Score P
1 Middelfart 22 11 7 4 35 - 21 40
2 AB 22 11 6 5 36 - 20 39
3 Brønshøj 22 10 6 6 44 - 32 36
4 B 93 22 11 2 9 39 - 37 35
5 Vanløse 22 8 9 5 31 - 25 33
6 HIK 22 9 5 8 34 - 28 32
7 Frem 22 8 7 7 18 - 14 31
8 Slagelse B&I 22 8 6 8 27 - 27 30
9 Hillerød Fodbold 22 8 6 8 32 - 34 30
10 Avarta 22 6 6 10 29 - 30 24
11 Skovshoved IF 22 5 7 10 22 - 44 22
12 Marienlyst 22 3 1 18 15 - 50 10

 

Besøgstæller

Besøg siden den: 09-07-2013
Total: 650902
Dagligt: 295

2 online